historie

Vítejte na stránce fcbizonicb.wbs.cz v sekci historie

Nová sezona 2012/2013

Víkendový trojzápas s 9-ti bodovou příchutí

Sobotní pro nás jednokolový den začal pro Bizony skvěle. Sešli jsme se v myslím si nejlepší možné sestavě. A vzhledem k tomu, že Jelimánci zůstali na pár úvodních minut ještě nejspíše v kabině a již ve 3. Minutě jsme hlavně díky skvělému Gigimu vedli už 3:0, to byla paráda. Pro Bizony nejlepší začátek v jejich existenci. Poté se hra už trochu vyrovnala, Jelimani o sobě začali dávat vědět, ale my jsme hráli velmi organizovaně a zodpovědně. Soupeř sice snížil na 3:1, ale do poločasu jsme ještě zvládli zvýšit náskok na 5:2.

Druhý poločas jsme hráli pořád velmi dobře, ale vrátili jsme se k našemu velikému problému – a to neproměňováních vyložených šancí (hlavně brejky 2:1, 3:1). A za to přicházel postupný trest od Jelimanů, kteří pak vždy dali gol v podstatě z ničeho a snížili až na 5:4, pak jsme naštěstí zase zabrali a zvýšili na 6:4, ale poté námi neoblíbený „Peter Jeliman Crouch“ zhruba 2. minuty před koncem snížil na 6:5. Naštěstí pro nás se nám podařilo náskok ubránit ač nás to stálo hodně sil, v závěru ještě došel Sivi pro 6 faul soupeře a sám jej proměnil v naši pojistku.

Nedělní již normální dvoukolo nás postihla malá nehoda, která se však na výkonu hráčů projevila možná i k lepšímu. A to když naše opora v bráně Hali se nemohl zúčastnit, tak do branky musel nastoupit buď to Velký Bizon a nebo Malý Bizon Filip. Nakonec se do branky postavil Filip a nutno podotknout, že tyto dva zápasy odchytal skvěle. A také nutno upozornit, že se v extra formě dostavil Gigi, doplněný slušnou opicí a jeho rozcvička stála za to.

Samotný první zápas se Strabagem pro nás začal dobře, soupeř se sešel pouze ve 4 lidech, takže hráli bez střídání. To nám se dostavilo 8 Bizonů a poradili si velice dobře. Od začátku jsme hráli bez větších nervů a chyb a obrana organizovaná ze zadu Filipem hrála v klidu. Již ve 2.minutě nás poslal do vedení Sivi, ale to bylo z golového efektu v prvním poločase vše. Hosté si nevytvořili žádné větší šance a Bizoni pokračovali v neproměňování šancí z předešlého dne.

Ve druhé půli jsme pokračovali ve stejně dobré hře a postupně jsme navyšovali náskok, jelikož čtyřka hostí již neměla moc sil. Postupně se trefili benjamínek Míra a také 3x nadopovaný Gigi. Škoda jen, že jsme nevydrželi bez žádné chyby a po minelce Siviho hosté zkazili Filipovu premiéru v bráně. Do té doby s notnou dávkou štěstí držel čisté konto, které náš tým nikdy moc neznal. Zápas jsme tak dohráli stavem 5:1 a čekala na nás ještě Demolice.

Zápas s Demolicí byl pro nás velice důležitý a výsledek 6:3 pro nás asi málokdo čekal, ale s jakou formou se tento víkend sešli všichni Bizoni, to klobouk dolů. Samotný začátek zápasu ukazoval vyrovnanou hru týmů, oba celky věděli, že nemohou dělat mnoho chyb a tak se nikam zatím nepouštěli. Ale ve 4.minutě se poprvé v Bizonském dresu trefila naše předsezónní posila Kamil a nutno podotknout, že mu to hodně pomohlo, začal si více věřit a s ním i celý tým. V 8. Minutě zvýšil vedení na 2:0 Gigi a zdálo se, že se soupeř jen tak do žádné šance nedostane. V 15. Minutě však překvapil v bráně Filipa demolický Kokeš, který dorazil na utkání později a po 10 vteřinách na hřišti takovou „šmudlou“ překonal Filipa, kterému clonil Kamil. Do poločasu však na rozdíl dvou branek ještě upravil skóre s přehledem hrající Sivi a mohli jsme být zase trochu klidnější.

Začátek druhé půle byl z obou stran opatrný. Na týmech bylo patrné, že nechtějí dostat žádný gol, avšak po našich pár nevyužitých šancích jsme si smolně po rohu dali branku na 3:2. Naštěstí nás již minutu poté znovu do dvoubrankového vedení dostal Ruslan, který dal také svojí první branku v našem dresu. Následovala branka Romana a znovu Ruslana, který překonal hostující obranu patičkou a brankář byl bezmocný a stav 6:2 už znamenal velký klid v našich řadách, v závěru ještě sice zkorigoval Čert z přímáku, ale to nás nemuselo vůbec trápit. Bizoni si za tento víkend vysloužili ve 3 utkáních 9 bodů a to znamená, že vytvořili rekord (3 výhry v řadě) a také to, že jsme se dostali na 7.místo v tabulce a můžeme se ještě velice dobře prát o play off. Tak jen si to v příštím zápase se ZSO nepokazit a naopak se dostat nejlépe na 12 bodů.

Podrobnosti k zápasům s Rumpálem a ORTH-MEDEM.

Dnes jsme odehráli další dvě utkání této sezony. Po minulém týdnu, kdy jsme otevírali sezonu s hráči ZSO na nás dnes čekali ještě těžší soupeři. Ještě jsme nemohli využít služeb Romana a Tupajze a tak jsme nakonec v kvalitní sestavě odehráli také celkem velmi kvalitní utkání s Rumpálem. Začátek byl celkem opatrný z obou stran, i když se do nás soupeř pouštěl s velkou chutí, ale v brance nás spolehlivě držel Hali. Ale jako se to vždycky u nás stává po Filipovo chybě jsme dostali gol na 1:0 a ani ne za 3.minuty jsme obdrželi u druhou branku. Pak jsme se ještě dostali do utkání zpátky, když snížil Filip na 2:1 a za dalších pár minut mohl i vyrovnat, ale z trestného kopu trefil jen tyč. Druhý poločas nezačal pro nás vůbec šťastně, protože se nám zranil Filip a nutno podotknout, že to na hře bylo celkem znát. Najednou se dělalo plno chyb v rozehrávce a zase jsme nedokázali proměnit žádné šance. Utkání skončilo v klidném tempu za stavu 6:2, ale myslím si, že jsme loňského vítěze soutěže dost potrápili.

Na zápas s ORTH-Medem nám nakonec za Filipa poprvé dorazil Kadli a Hornyho v sestavě vystřídal Urbi. Tento zápas byl však od začátku jednoznačnou záležitostí pro Orth-Med, ne že bychom hráli nějak špatně, ale kvalita soupeře společně s naší nemohoucností prostřeli Pešiho v bráně hostí dalo nakonec jednoznačnou prohru 8:3. Poprvé se za nás střelecky prosadil Míra Matěják (ročník 1996), který za nás odehrál první 2 utkání a popral se s tím velmi dobře. Do budoucna to pro nás bude určitě kvalitní střelec, ač je tak mladý. V zápase se ještě dvakrát trefil Gigi, ale co například neproměnil Sivi nebo i ten Gigi to bylo až do nebe volající :-D Nezbývá nám tedy nic jiného než se dát zase trochu dohromady a příští víkend zkusit potrápit další dva velké favority Tex-Color a Netáhla, kteří se oba na nás zase určitě sejdou v kvalitní sestavě.

Podrobnosti k dvojzápasu 9 a 10 kola mezi Strabagem B a Bizony!

V devátém a desátém kole na sebe tentokrát narazili všichni soupeři dvakrát. Tedy v prvním zápase a po krátké pauze opět v odvetě! Vyrovnané boje se dali očekávat především v soubojích dvou sousedů ze spodku tabulky Strabagu B a Bizonů. Zaměřili jsme se na tyto zápasy hlavně z důvodů věkových průměrů obou soupeřů. Oba týmy jsou hodně mladé a měli by být zárukou do dalších let!

Zápas 9 kola Strabag B – Bizoni Č.B. 5:6

V prvním zápase měli převahu domácí borci, kteří se opírali o posilu z A týmu Caise. Jenže Bizoni pozorně bránili a výborně kontrovaly a neutěšeně zvyšovali svůj náskok. Po první půli vedli již o tři góly! Domácí sice stříleli jako u verdunu, ale nedokázali překonat výborného brankáře Bizonů Halámku. Ten pochytal neskutečné věci. Kuriózně první gól si dali obránci Bizonů sami. Tím jakoby svou branku odemkli a začala pravá přestřelka.

Zápas měl opravdovou šťávu a všichni mladíci předvedli výbornou sálovku. Střelecky se nejvíce dařilo domácímu Caisovi a hostujícímu Hornychovi, kteří oba vstřelili 3 góly. Šťastnějším týmem tentokrát byli Bizoni, kteří rozhodli v až v poslední minutě zápasu!

Takže se dalo předpokládat, že domácí tým se v odvetě bude snažit získat tři body na svou stranu. No a samozřejmě, že Bizoni se o další vítězství také poperou!

Zápas 10 kola Strabag B – Bizoni Č.B. 7:6

STRABAG se poučil z prvního utkání a začal opatrně. Iniciativu přenechal Bizonům a sám se pouštěl do smrtelných protiútoků, ve kterých ale opět narážel na výborného brankáře Halámku. Nicméně tentokrát ho přeci jen v první polovině zápasu třikrát překonali a měli v něm navrch. Vedení 3:1 si v podstatě ve druhé půli kontrolovali a ještě mírně navyšovali. Když už ve 35 minutě vedli 6:3 zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže Bizoni ačkoli dohrávali v pěti hráčích zbraně nesložili ba naopak. Neuvěřitelná zápletka z prvního zápasu se opět opakovala. Tentokrát však přeci jen zdatnější tým domácích svůj náskok udržel a tři body strhnul na svou stranu. Pomohla jim k tomu i v posledních vteřinách tyčka, kterou Bizoni dokázali nastřelit! Je třeba přiznat, že domácí tým byl v tomto zápase přeci jen lepším týmem a body na jeho konto šli zaslouženě!

Oba zápasy ukázali, že jsou v sálovce kvalitní mladí hráči, a nelze než oběma týmům držet do budoucna palce, protože v těchto zápasech bylo vidět hodně talentů! ,,Jen tak dál!“

To je hodnocení, které jsem psal na stránky JČ fotbalu! O rozhodčích jsem se tam zmiňovat nemohl, protože by to jisto jistě někdo vymazal. Ale tady Vám to klidně napíšu. V prvním zápase to ještě jakž takž šlo ale úsměvné bylo jak dlouho jsme hráli 37. minutu. Možná pět nebo šest minut. A stejně jim to nebylo nic platný, protože Horny jim dal fíka těsně před koncem a už nestihli nic vymyslet!!!!

Ve druhém zápase nás ale kati evidentně sestřelili. Hlavně jasnou penaltu nám nepískli! No a když jsme minutu před koncem snížili na 6:7 tak ta poslední minuta byla zase o hodně kratší i když se měl zastavovat čas. Škoda jen, že tam nespadla ta tyčka. To by se ta 40 minuta hrála opět hodně dlouho! Je to smutný ale je to tak. Nicméně musím všem hráčům, kteří na výlet do Prachatic jeli poděkovat za výborné výkony! Oba zápasy byli z obou stran co se týče hráčů velmi korektní a to se cení!!!!smiley

Hodnocení zápasů sezony 2011/2012: toto hodnocení se po zápasech bude snažit vytvořit náš opatrovník Velký Bizon, pokud bude mít čas a bude přítomen na zápasech. Jinak se vždy vyhotoví, alespoň krátké hodnocení někoho ze starších a zkušenějších, kteří budou přítomni na zápase.

Celkové hodnocení sezony 2010/2011:

V letošní sezoně není co hodnotit. Není to ani tím, že neustále prohráváme ale hlavní důvod, (z mé pozice ani né trenéra ale víceméně vedoucího mužstva) je ten, že se velmi změnil přístup některých hráčů k zápasům. V samotných zápasech by to asi nebylo ani tak hrozné ale špatný přístup je v docházce. Někteří nás opustili hlavně z důvodů, že by museli zaplatit vstupné a ti, kteří ho sice zaplatili přestali z neznámých důvodů chodit! Je jen hrstka hráčů, kteří chodí pravidelně a je na nich vidět, že je to i přes veškeré porážky pořád baví. Chtěl jsem se tady rozepsat více konkrétněji, ale už jsem asi sám rezignoval i na to!

Nevím totiž jak to s kým přesně je a nerad bych někoho zbytečně napadl, protože by se mohl třeba někdo urazit! V každém případě Vám všem chci oznámit, že tento stav co se děje s Bizony je špatný a do příští sezony se bude muset přístup změnit, a nebo na rovinu od některých budu chtít vědět jestli chtějí za Bizony hrát nebo né! A budeme hledat nové hráče, kteří budou ochotni za Bizony hrát pravidelně! Nehodlám ve svém věku někomu volat a přemlouvat ho aby si šel zahrát fotbal. Zatím se o to snaží náš Filip ale i na něho víceméně kašlete! A ani bych nechtěl aby si někdo šel jen tak zahrát pro potěšení. Všichni jste chtěli hrát krajskou soutěž což se nám podařilo přihlásit, a to také znamená vyšší kvalitu soupeřů a zápasů. Ale znamená to taky daleko zodpovědnější přístup a né to co někteří předvádějí teď. Nic naplat do příští sezony si musíte všichni říct co chcete a co ne. Máme ještě dvě poslední kola, které snad nějak doválčíme, po té uděláme závěrečnou dokopnou, do které Vám všem dávám čas aby jste si rozmysleli co chcete a co né! Určitě počítejte s tím, že po této sezoně pozbíráme všechny dresy a před další je rozdám těm, kteří se rozhodnout za Bizony pravidelně nastupovat a podávat patřičné výkony!!!!!!!

Uvědomte si také všichni, že startovné není malé, a jelikož někteří ani nezaplatili tak jsem musel zbytek doplatit sám. Nepíšu to sem kvůli tomu ale hlavně proto, aby jste i s tím do příští sezony počítali!!

Opakuji ještě jednou! Úmyslně jsem nikoho nejmenoval aby se nemohl urazit nebo povyšovat nad ostatní ale dobře zvažte každý co opravdu chcete! S tímhle co se děje teď nemůžu souhlasit a takhle se fotbal hrát nedá!!!! Ono ale stačí se podívat do statistik kdo má kolik odehraných zápasů! I když pokud je někdo zraněný tak je pochopitelné, že ty starty mít nemůže. Ale nemám problém abych sem napsal co si o Vás myslím i jmenovitě. Stačí se ozvat na fórum ale tam máte někteří problém i s tím napsat jestli půjdete hrát nebo ne!

Statistika zápasů sezony 2009/2010:

Bizoni -ZSO Hluboká 1:3 Paclík as: Halámka
Bizoni – Drahotěšice 6:3 Lerch Mar. 2, Wejskrab 2, Hornych, Paclík as: Hornych, Mertl Rom. Paclík F. Tupý, Lexa, Sarvaš.
Bizoni - Jelimani Vimperk 2:4 Wagner, Mertl Fil. As: Mertl Fil. Mertl Rom. Tupý.
Bizoni – Vodňany 12:6 Růžička 7, Lerch Dan. 2, Lerch Mar. Mertl Rom. Paclík as: Mertl Fil. 4, Lerch Mar. 4, Wejskrab 2, Paclík F. Mertl Rom.
Bizoni – Sfinga 7:10 Růžička 2, Mertl Rom. 2, Hornych, Wagner, Tupý. as: Hornych 2, Mertl Fil 2, Tupý 2, Mertl Rom.
Bizoni – Jávři Doubravice 3:6 Mertl Rom. Růžička, Lerch Mar. as: Růžička, Mertl Rom.
Bizoni - Strabag Pracatice 1:8 Mertl Fil.
Bizoni - Netáhla Č.B. 2:7 Mertl Rom. Wejskrab as: Hornych2x, Wejskrab, Halámka.
Bizoni - ZSO Hluboká 2:3 Mertl Rom., Lerch Dan. as: Hornych, Lerch Mart.
Bizoni - Drahotěšice 2:0 Mertl Rom., Tupý as: Hornych.
Bizoni - Demolice 1:5 Lerch Martin
Bizoni - Jávři Doubravice 0:6
Bizoni - Vodňany 7:4 Hornych 3, Wejskrab, Wagner, Lerch Mart., Mertl Rom. as: Mertl Fil. 3, Mertl Rom. 3, Wejskrab 2, Lerch Mart., Lexa, Sarvaš.
Bizoni - Vimperk 3:5 Mertl Rom., Mertl Fil., Lexa as: Wagner, Lerch Mart.
Bizoni - Sfinga 4:10 Wejskrab 2, Hornych, Tupý as: Hornych 2, Mertl Filip , Mertl Roman, Lerch Dan.
Bizoni - Demolice 4:3 Tupý, Mertl Filip, Hornych, Růžička, as: Růžička 2, Tupý 2, Mertl Filip, Vrba.
Bizoni - Netáhla 5:10 Růžička 2, Wejskrab 2, Hornych, as: Vrba 3, Lerch Dan., Růžička, Mertl Rom.
Bizoni - Strabag Prachatice 3:9 Růžička, Hornych, Mertl Rom., as: Růžička, Mertl Rom., Sarvaš.
Play-off! Bizoni - Netáhla 3:4 Mertl F. 3, as: Lerch Mar.
Bizoni - Netáhla 1:10 Mertl Rom. as: Lerch Mar.
Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

• Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
  • Stiskněte tlačítko listování.
  • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
  • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
  • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
  • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.